Testy motoryczne

Trafne i prawidłowo przeprowadzone testy motoryczne
wskażą Ci właściwą drogę by stać się najlepszym sportowcem

DLA KOGO:

Dla sportowca chcącego systematycznie analizować Swoje postępy treningowe

Dla sportowca, który chce mieć obraz  Swojego poziomu wytrenowania pod kątem konkretnych cech motorycznych  

Dla sportowca chcącego zlokalizować Swoje słabe i mocne cechy motoryczne w relacji do uprawianej dyscypliny sportowej

CO ZYSKUJESZ:

Bieżący obraz skuteczności Swojego programu treningowego

Lokalizację słabych cech motorycznych, które utrudniają osiągnięcie wyznaczonego celu sportowego

Zdefiniowanie konkretnych zaleceń treningowych, które pozwolą Ci osiągnąć pożądany wynik sportowy

Wyznaczenie wskazanych cech motorycznych, które pożądane w konkretnej dyscyplinie sportowej jak i funkcji czy pozycji, którą pełnisz jako zawodnik

Wskocz na wyższy poziom trenowania - testy motoryczne to świadome kreowanie drogi sportowej na szczyt

Testy motoryczne to nie to samo co testy sprawności fizycznej. To narzędzia pozwalające ocenić aktualny poziom wytrenowania sportowca w konkretnych obszarach motorycznych, np. szybkość liniowa, szybkość wielokierunkowa, moc, wytrzymałość itp. Stanowią one bazę informacji o zawodniku i wskazują jego mocne i słabe strony. Dokładnie analizujemy i oceniamy również indywidualne predyspozycje osobowościowe w zakresie tempa adaptacji organizmu do konwertowania np. z siły globalnej na moc kierunkową, czy szybkość specjalną. Takie testy wykonywane w sposób zaplanowany pozwalają skutecznie kontrolować poziom wytrenowania każdego zawodnika.

Najważniejsze to wiedzieć co robić i w jakiej kolejności – testy motoryczne Łódź – nie działamy z przypadku

Ten, kto profesjonalnie uprawia sport, przetestował już nie jeden plan treningowy i jest świadomy tego, iż do szczytowej formy nie dochodzi się w ciągu jednego roku. To nieco dłuższa droga, która składa się z konkretnych etapów, które to muszą występować w konkretnej kolejności. Przygotowanie motoryczne to zależność etapów względem siebie.  Będą etapy gdzie będziesz silny, wolny i mało dynamiczny. Jest to potrzebne żebyś w efekcie końcowym stał się np.: szybki i skoczny.  Tylko dobrze zaplanowany program treningowy oparty o system etapowości treningowej umożliwi Ci osiąganie zadowalających postępów bez kontuzji w budowaniu sportowej formy.

Budowanie sukcesu sportowego trzeba rozumieć – nie wystarczy tylko trenować – wtedy staniesz się świadomym sportowcem

Szczytową formę sportową możemy porównać do solidnego muru, którego inni sportowcy nie są w stanie pokonać. Aby jednak wybudować taki mur nie do pokonania trzeba nie tylko posiadać odpowiedniej jakości cegiełki, ale i wiedzieć w jakiej kolejności je układać. Zacznijmy od solidnego fundamentu, czyli konsultacje treningowe i diagnostyka funkcjonalna. Na podstawie dokładnych informacji i obrazu diagnostycznego wiesz już jakie cegiełki szykować. Kilka z tych podstawowych to m.in.: plan treningowy na siłownie, trening siłowy, trening prewencyjny, testy motoryczne, odnowa biologiczna, masaż relaksacyjny, fizjoterapia, czy terapia która ma na celu uzyskanie bieżącej oceny poziomu przeciążeń aparatu ruchu sportowca. Jak widzisz jest tego trochę, dlatego też warto zastanowić się jak do tego się zabrać. Postaraj się zadbać o Swój program treningowy by zapewnić Sobie skuteczność i bezpieczeństwo w całym procesie budowania sportowej formy. 

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Jeśli interesuje Cię:

Testy motoryczne Łódź 
Sport zawodowy Łódź 
Planowanie treningu sportowego Łódź 
Test sprawności fizycznej Łódź  

To koniecznie skontaktuj się z nami!

To koniecznie skontaktuj się z nami!

Call Now Button