Odtwórz wideo

Ponad 15 lat temu powiedzieliśmy sobie „Od dziś bieżemy najtrudniejsze tematy z jakimi trafiają klienci do branży fitness. Dana choroba czy zaburzenia ruchu to nie powód do dyskwalifikacji. Każdy ma prawo walczyć i osiągać Swoje cele. A my pomożemy pomóc zrobić to bezpiecznie i skutecznie.”

Robimy to nadal i to Nas bardzo cieszy, a najbardziej zadowolenie i szczęście naszych klientów. Dziś tworzymy dość wyselekcjonowany zespół specjalistów, trenerów i fizjoterapeutów. Specjalizujemy się w prowadzeniu treningów personalnych w różnych jednostkach chorobowych, rehabilitacji sportowej pourazowej, neurologicznej, ortopedycznej i prewencji kardiologicznej. Diagnostyce sportowej i programach prewencyjnych, pourazowych oraz kompleksowym wsparciu w środowisku sportu zawodowego i amatorskiego (program „Od kontuzji do pełnej sprawności”). Nasze doświadczenie zostało docenione nie tylko przez osoby z zaburzeniami ruchu, niepełnospawnością, czy osoby którym towarzyszą choroby o podłożu ortopedycznym czy kardiologicznym, ale również przez sportowców i federacje sportowe.

Od kilku lat jesteśmy członkami sztabów przygotowujących sportowców na arenie międzynarodowej, m.in: Dorot Banaszczyk – Mistrzyni Świata w Karate Olimpijskim 2020r, Wenezuelska Reprezentacja Kraju w szermierce – Igrzyska Olimpijskie w Brazylii 2016r/Tokio 2021r/Paryż 2024r, Polska Reprezentacja Kraju w siatkówce plażowej damskiej – Igrzyska Olimpijskie w Brazylii 2016r/Tokio 2021r/Paryż 2023r.

Zawsze powtarzamy „Warto wymagać nie tylko od innych, ale przede wszystkim od Siebie – to przynosi zaskakujące rezultaty…”

Kamil Serwach

TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO
TRENER PERSONALNY
MASAŻYSTA

KAMIL SERWACH

Mam na imię Kamil i cieszę się, że mam taką a nie inną pracę, ponieważ jest niesamowicie ciekawa, wymagająca i bardzo pomocna. Nie znoszę siedzieć za biurkiem i klepać w komputer. Zakładając Trenuj-Zdrowo postanowiłem zbudować zespół specjlistów, który podejmie się najtrudniejszych wyzwań w tej branży. Dziś tworzymy indywidualne programy powrotu do sprawności, pomagamy wracać do zdrowia do przebytych kontuzjach, chorobach ortopedycznych, czy kardiologicznych, osoby z zaburzeniami ruchowymi i nie tylko. Moją wiedzę wykorzytuję nie tylko podczas prowadzenia treningu personalnego. Ciągła edukacja pozwala mi skutecznie i z sukcesem łączyć posiadaną wiedzę z zakresu fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, kardiologii prewencyjnej, fizjologii wysiłku fizycznego i trenera przygotowania motorycznego. Jako trener medyczny zawsze na pierwsze miejsce wysuwa się Twoje bezpieczeństwo i zdrowie, a potem wymarzona forma. Pracując już kilkanaście lat z takimi wyzwaniami nasze podejście do zadania jakiego się podejmujemy stało się bardzo wnikliwe i dokładne.  Każdy z nas ma ścisłe określoną funkcję i zakres komprtencji. Od 2016r pod naszą opieką są sportowcy, którzy startują na Igrzyskach Olimpijskich. Nasz zespół nie tworzą przypadkowe osoby, dletego dziś z naszych umiejętności korzystają zwykli ludzie, sportowcy na poziomie międzynarodowym oraz osoby z zaburzeniami zdrowotnymi. Oni wszyscy wiedzą, że działamy skutecznie, bezpiecznie, z dbałością o ich zdrowie.  

BARTOSZ TERKA

Wiem co sobie teraz myślisz – „Kolejny trener personalny, osobisty, przygotowania fizycznego, czy jak oni tam się nazywają”, zgadłem? 

Twoja druga myśl – „W całej Polsce są ich pewnie dziesiątki tysięcy, więc co on może mi zaoferować? 

Chcesz wiedzieć? Już spieszę z odpowiedzią. Otóż NIC!  

Jeżeli czytając ten tekst nasunęły Ci się przytoczone przeze mnie wyżej słowa, to nie będę w stanie Ci w żaden sposób pomóc. I to nie dlatego, że nie chcę, ale właśnie dlatego, że Ty sam tego nie chcesz. Jeżeli nie dostrzegasz wartości w tym, co może dać Ci Trener, to lepiej żebyś spróbował treningów we własnym zakresie, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie zdecydowanie lepsze. 

Ale spokojnie, jeśli jednak dostrzegasz w tym wartość i wierzysz, że współpraca z Trenerem może przynieść wiele korzyści, to zmienia postać rzeczy i teraz możemy przejść do konkretów.  

Zastanawiasz się jakie to korzyści? Prawda jest taka, że wsparcie Trenera, to nie tylko budowanie masy mięśniowej, czy pomoc w odchudzaniu, to też: 

  • Rozwijanie świadomości pracy własnego ciała i prawidłowego poruszania się 
  • Nauka podstawowych wzorców ruchowych, które wykorzystujesz nie tylko w siłowni, ale również w codziennych sytuacjach! 
  • Wspólna praca nad funkcjonalnością ciała 
  • Wspólna praca nad poprawą wydolności organizmu 
  • Nauka prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń, dzięki czemu unikniesz urazów i kontuzji lub dysproporcji ciała
  • Pomoc we wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych
  • Pomoc w akceptacji samego siebie i własnego ciała
  • No i jednak nie sposób zapomnieć o pomocy w redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej, czy rozwoju masy mięśniowej

Pomoc Trenera, to przede wszystkim zmiana funkcjonowania i codziennych nawyków, to nowe spojrzenie na samego siebie i poczucie własnej wartości! 

Znając korzyści, pozwól, że się teraz przedstawię. Nazywam się Bartosz, jestem trenerem personalnym, trenerem przygotowania fizycznego, doradcą żywieniowym i autorem ponad pięćdziesięciu artykułów o tematyce treningowej i żywieniowej, a także ponad pięćdziesięciu podcastów i filmów YouTube o tej tematyce. Od 10 lat pomagam podopiecznym zmieniać ich sylwetki i wdrażać zdrowe nawyki, nie tylko żywieniowe! 

BARTOSZ TERKA

TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO
TRENER PERSONALNY
DORADCA ŻYWIENIOWY

RAFAŁ GILEWSKI

TRENER PERSONALNY
FIZJOTERAPEUTA

RAFAŁ GILEWSKI

Cześć, mam na imię Rafał. Od samego początku mojej drogi zawodowej miałem jasno wyznaczony cel chociaż dojście do jego realizacji szczerze przerosło moje oczekiwanie. Celem tym była praca z osobami które borykały się z problemami zdrowotnymi, ale w inny sposób jak to widziałem w szpitalach czy przychodniach. Nie przekonywała mnie terapia, gdzie pacjent był biernym jej użytkownikiem, albo leczony był laserem lub ultradźwiękami, a szczytem jego aktywności w terapii było prostowanie i zginanie nogi na leżance w odciążeniu, mimo że kilka minut temu wszedł na 2 piętro o własnych siłach i to bez większych problemów.  

Pacjenci często mieli stawiane błędne diagnozy po 3-5 minutowych wizytach u lekarzy, a terapia często przypominała prace na taśmie w fabryce, gdzie każdy pacjent mimo innej diagnozy traktowany był tak samo. Z tego powodu pacjenci często wracali na rehabilitację bez rezultatów, ponieważ terapia nie była celowana dla nich albo nikt nie wytłumaczył im skąd dany problem się bierze i jak mu przeciwdziałać, dlatego postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce.   

Pierwsze szkolenia z zakresu medycyny ortopedycznej dały mi możliwość dochodzenia do przyczyny bólu,  szkolenia z terapii manualnej jeszcze te umiejętności poszerzyły i dały możliwość pracy manualnej z pacjentem, a szkolenia z zakresu przygotowania motorycznego, programowania rehabilitacji po urazach i operacjach dały mi wiedzę jak przeprowadzić każdą osobę po urazie do pełnej sprawności przed operacją.  

Mam to szczęście ze dalej mogę poszerzać swoją wiedzę w ramach Akademii OMT i szkolić się według standardów IFOMPT. Daje mi to możliwość szerszego spojrzenia diagnostycznego i terapeutycznego na pacjenta. Każdego dnia dzięki pomocy osobom z problemami zdrowotnymi utwierdzam się w przekonaniu, że droga kształcenia, którą wybrałem była tą właściwą. Potwierdzeniem tego jest też zaufanie sportowców na najwyższym światowym poziomie. W Trenuj Zdrowo to ja jestem odpowiedzialny za diagnostykę narządu ruchu i programowanie dalszej rehabilitacji. Dołożę wszelkich starań, aby odnaleźć przyczynę problemu i w jak najprostszy sposób wytłumaczyć Tobie mechanizm problemu, a na końcu wprowadzić najszybszy i najskuteczniejszy sposób leczenia, bez potrzeby zmiany trybu życia, zmiany aktywności, czy pracy.

Call Now Button