Masaż sportowy

Najlepszy dla sportowców – masaż sportowy
Nie tylko usuwa napięcie i ból, ale i pobudza do wygrywania

DLA KOGO:

Dla osób, które intensywnie trenują  

Dla osób, które są w okresie startowym

Dla osób, które chcą szybciej się regenerować 

Dla osób, które chcą rozluźnić mięśnie

CO ZYSKUJESZ:

Szybszą regenerację potreningową

Podtrzymane mięśni w gotowości startowej

Zniwelowanie bólu i napięcia mięśniowego  

Uelastycznienie mięśni i ścięgien

Najbardziej efektywny i pozytywny doping - masaż sportowy. Regeneruje na starcie i pobudza przed startem

Masaż sportowy wykonujemy zazwyczaj na mięśniach, które pracowały najintensywniej podczas wysiłku. Różni się on od masażu klasycznego intensywnością,  ponieważ wykonywany jest z użyciem większej energii i siły.  Stosuje się w dużej mierze techniki pobudzające. Dlatego też masaż sportowy nie wykonuje się z zamiarem relaksacji – bywa czasem nieprzyjemny, jednak należy pamiętać, że jego celem nie jest wprowadzenie masowanej osoby w stan wyciszenia czy odstresowania. Jest on częścią programu treningowego. Masaż sportowy działa podobnie jak masaż izometryczny – przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę. Pomaga je zregenerować, poprawia krążenie limfy, uelastycznia mięśnie i ścięgna oraz dotlenia tkanki. 

Masaż sportowy nie tylko dla wyczynowców

Sport to zdrowie, dokładnie tak, jak masaż sportowy. Pominięcie tego elementu w swoim mniej lub bardziej ambitnym planie treningowym może skutkować kontuzjami i urazami. Wielu trenujących zapomina, że proces regeneracji po wysiłku fizycznym jest tak samo ważny jak on sam. Masaż sportowy zalicza się do najczęściej praktykowanych form rehabilitacji czy odnowy biologicznej u sportowców, niezależnie od dyscypliny. Należy mieć świadomość, iż jest to zabieg przeznaczony dla osób aktywnych. Dlatego, aby korzystać z jego dobrodziejstw, najpierw trzeba dołączyć do ich grona. Masaż sportowy nie jest przeznaczony wyłącznie dla sportowców wyczynowych. Coraz częściej decydują się na niego amatorzy, trenujący mniej lub bardziej intensywnie, którzy podchodzą do procesu treningowego kompleksowo i z dbałością o swoje ciało. 

Wiele skutecznych możliwości w jednym masażu

Podobnie jak masaż leczniczy, tak i masaż sportowy spełnia konkretne zadania. Ze względu na fakt, iż zawiera w sobie wiele technik oddziaływania na tkankę stosujemy go w celu: 

  • wzmocnienia i rozluźnienia mięśni – masaż przedstartowy
  • przygotowania organizmu do większego wysiłku fizycznego i wydobycia  z zawodnika dodatkowych procent możliwości – masaż startowy
  • dogrzania mięśnia – masaż międzywysiłkowy
  • regeneracji tkanek miękkich i redukcji nadmiernie napiętych mięśni – masaż powysiłkowy
  • utrzymania formy i kondycji w okresie wolnym od zawodów – masaż kondycyjny

Jak widać umiejętne zarządzanie technikami, masaż sportowy nie tylko utrzyma Cię w gotowości do walki o podium, jak i pomoże odzyskać moc do startu dnia następnego.  

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Jeśli interesuje Cię:

Masaż sportowy 
Masaż klasyczny  
Masaż Łódź 
Odnowa biologiczna Łódź  

To koniecznie skontaktuj się z nami!

To koniecznie skontaktuj się z nami!

Call Now Button