Masaż leczniczy

Uśmierzy ból i postawi Cię na nogi – masaż leczniczy
Jest nie tylko skuteczny, ale i zdrowszy niż tabletka przeciwbólowa

DLA KOGO:

Dla osób, które intensywnie trenują i nie chcą nabawić się kontuzji

Dla osób, które nabawiły się urazu lub kontuzji 

Dla osób, borykających się ze zwyrodnieniami stawów

Dla osób, które przeciążyły aparat ruchu lub nadwyrężyły mięśnie

CO ZYSKUJESZ:

Zmniejszy napięcie mięśni oraz przyspieszy ich regenerację

Zredukuje odczucie bólu i przyspieszy gojenie się kontuzji

Zmniejszy obrzęk i przyspieszy wchłanianie krwiaków pourazowych

Ograniczy zanik mięśni i usprawni ich odżywienie 

Najbardziej spersonalizowana forma masażu - masaż leczniczy. Pomaga dokładnie tam, gdzie Cię boli

Zwykle na masaż leczniczy decydują się osoby, które doznały jakiejś kontuzji lub nie radzą sobie z bólem pleców, barków czy szyi. Bardzo często z takiego zabiegu korzystają również osoby niepełnosprawne lub po zabiegach chirurgicznych. Masaż leczniczy nie jest masażem relaksacyjnym, dlatego też może towarzyszyć mu dyskomfort lub lekki ból. Efekt pozabiegowy to pozbycie się danej dolegliwości, ogólna poprawa kondycji, a przy tym całkowity brak skutków ubocznych. Terapeuta oddziałuje bezpośrednio na skórę, mięśnie, ścięgna, więzadła, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz na układ nerwowy. Należy pamiętać, że taki masaż musi być poprzedzony dokładnym wywiadem. Na podstawie tego terapeuta dobierze odpowiednią technikę i i intensywność oddziaływania na tkankę.  

Masaż leczniczy sposób na uniknięcie nie tylko bólu, ale i kontuzji

Nasze ciało potrafi nas informować o wielu nieprawidłowościach między innymi bólem. Jest to pewnego rodzaju czujnik, który informuje, że pojawiła się pewna nieprawidłowość w naszym ciele. W przypadku bagatelizowania tego sygnału następuje proces zwiększonej degradacji naszego ciała i w efekcie końcowym pojawia się kontuzja lub co gorsza konkretne schorzenie. W sporcie jest to bardzo częste zjawisko, gdzie w wyniku intensywnych treningów lub ogólnego przeciążenia aparatu ruchu tkanki zostają znacznie przeciążone i dochodzi ich urazów. Warto nie lekceważyć takich sygnałów i w miarę możliwości szybko je zlokalizować, poznać przyczynę wystąpienia i ugasić pożar. Do tego wykorzystuje się konkretne techniki terapeutyczne, do których należy między innymi masaż leczniczy   

Masaż leczniczy forma pośredniej diagnostyki w sporcie

Przedwczesne wykrywanie miejsc narażonych na kontuzje w sporcie to chyba najważniejszy element w obszarze prewencji.  Poddawanie się systematycznym sesjom masażu, czy to masaż leczniczy, czy masaż klasyczny to w tym przypadku nie robi dużej różnicy. Istotne jest to, iż   doświadczony terapeuta pracując na tkance jest w stanie wyczuć obszary czerwonych flag w naszym ciebie, czyli tych miejsc, które są ponadprogramowo eksploatowane i rokują rychłym urazem. Ważne jest również to, że nie musisz tak często korzystać z takiej terapii manualnej jaką jest masaż. W tym przypadku ważna jest systematyczność niż częstotliwość.  To bardzo mądre rozwiązanie z punktu widzenia utrzymania ciała w pełnej sprawności, bez obawy o kontuzję.

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Jeśli interesuje Cię:

Masaż leczniczy 
Masaż klasyczny  
Masaż Łódź 
Odnowa biologiczna Łódź  

To koniecznie skontaktuj się z nami!

To koniecznie skontaktuj się z nami!

Call Now Button